DECKBOAT 40 Auto-deploy

Deckboat 40 Auto-Deploy GEN 3 jest najnowszym modelem elektrycznej windy kotwicznej. Trzecia generacja urządzenia ma zmieniony silnik, przekładnie oraz sterowanie. Od swojego poprzednika, Deckboat 40 Gen 2 różni się większą mocą, cichszą pracą oraz bardziej kompaktową konstrukcją. Dodatkowo winda ma zintegrowaną rolkę kotwiczną co daje więcej możliwości montażu, dzięki temu rozwiązaniu można wysunąć rolkę kotwiczną dalej poza obrys łodzi tak aby kotwica nie obijała się o kadłub podczas wciągania.

Urządzenie jest wyposażone w wyłącznik krańcowy który pozwala na opuszczenie kotwicy za jednym przyciśnięciem guzika na pilocie. Po dotknięciu dna przez kotwicę, winda się sama zatrzymuje. Dodatkowo, winda może również sama odwijać trochę liny co parę minut co pozwala płynąć w kontrolowanym dryfie. Kolejną ważną cechą jest bardzo niski poziom dźwięku jaki wydaje winda, jest on porównywalny do poziomu dźwięku trymu silnika zaburtowego.

Winda posiada stalowe zębatki napędów, stalową konstrukcję z obudową z wytrzymałego ABS-u. Wyposażona w linę kotwiczą z szeklą oraz rolkę kotwiczną. Na windzie znajdują się włączniki do sterowania. W zestawie są również przewody zasilające oraz pilot zdalnego sterowania. Istnieje możliwość zamówienie dodatkowego włącznika oraz śrub do łatwego montażu windy kotwicznej na łodzi.

 

 

Dane techniczne TRAC Deckboat 40

Model TRAC Deckboat 40
Koła zębate przekładni Stalowe
Maksymalny ciężar kotwicy 20 kg
Długość liny kotwicznej 30 m
Sugerowana długość łodzi 7 m
Rolka kotwiczna Tak
Wyłącznik na obudowie Tak
Dodatkowy Wyłącznik Opcja
Pilot Tak
Zasilanie 12V
Pobór mocy 10 - 12 Amp
Prędkość opuszczania 21 m/min
Prędkość podnoszenia 20 m/min
Wyłacznik awaryjny Tak
Gwarancja 2 lata
Waga 6,7 kg
Rozmiar (D x S x W) 226mm x 226mm x 159mm
Wymiary z rolką (D x S x W) 40,0 cm
Kable zasilające Tak (5,20m)